لوگوی ساعت وستار، یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین لوگوهای دنیای ساعت سازی است. این لوگو، که یک کمان پولادی را نشان می دهد، نمادی از افتخار، شجاعت و دقت است که بر روی صفحه ساعت‌ های وستار حک شده و به آنها شخصیت و اعتبار می‌بخشد.


این کمان متعلق به ویلیام تل قهرمان اسطوره‌ای سوییس در قرن چهاردهم است که کوهنوردی متخصص ، و تیر اندازی با کمان پولادی بود و در مقابل استبداد و نفوذ بیگانگان بر کشورش ایستادگی کرد. 

ویلیام تل در برابر نمادی که اشغالگران در کشورش گذاشته بودند خم نشد و آن را به هیچ گرفت و تاوان آن را هم پس داد. وی پس از آن که به کلاهی چوبی که گسلر سردار آلمانی در مرکز شهر گذاشته بود، و از مردم خواسته بود به آن احترام بگذارند ، بی اعتنایی کرد و از این کار طفره رفت ، گسلر او را به چالش کشید و از وی خواست که اگر می‌تواند یک تیر را از روی سر پسرش بزند تا آزاد شود . وی مجبور شد روی سر پسر کوچکش ، والتر ، یک سیب بگذارد و به آن شلیک کند که می‌توانست در صورت کوچک‌ترین خطا، فرزندش را به قتل برساند. تل موفق شد این کار را انجام دهد و بعداً گسلر را نیز به قتل رساند. این عمل شجاعانه، باعث شد که مردم سوئیس به قیام برخیزند و آزادی خود را از زیر ستم آلمانیان بدست آورند.

در آن زمان، سوئیس بخشی از امپراتوری مقدس روم بود که تحت سلطنت پادشاهان آلمانی قرار داشت. اما سوئیسی‌ ها از سیاست‌های مالیاتی و سرکوبگرانه پادشاهان آلمانی ناراضی بودند و می‌خواستند خودمختاری و استقلال خود را حفظ کنند. بنابراین، آن‌ها با اتحادیه‌ای از کانتون‌های سوئیسی که در برابر سلطه آلمانی مقاومت می کردند متحد شدند و به مقاومت پرداختند و این مقاومت منجر به جنگ‌هایی شد که در نهایت به پیروزی سوئیسی‌ها و اعلام استقلال آن‌ها از امپراتوری مقدس روم در قرن شانزدهم میلادی انجامید. 

لوگوی ساعت وستار،  در سال ۱۹۳۱ میلادی و در سوئیس ثبت شد و اکنون به ساعت‌های وستار شخصیت و اعتبار می‌بخشد. ساعت‌های وستار با استفاده از فناوری پیشرفته و مواد با کیفیت ساخته می‌شوند و در بین علاقه‌ مندان به ساعت‌های لوکس و اسپرت جایگاه ویژه‌ای دارند.

 ساعت‌های وستار در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند و هر یک از آنها دارای ویژگی‌ های منحصر به فرد هستند . برخی از ساعت‌های وستار مجهز به کرونوگراف ، تقویم، بدنه ضد آب، ضد ضربه و ضد خش هستند و برخی دیگر دارای طراحی‌های خاص و جذابی هستند که چشم هر بیننده‌ای را می‌ربایند. ساعت‌های وستار برای مردان و زنان با سلیقه‌ های متفاوت طراحی شده‌اند و می‌توانند همراهی ایده‌آل برای هر فردی باشند.مقاله مرتبط : 

ساعت‌ های کرنوگراف چه هستند و چه کاربردی دارند ؟ 


لوگوی ساعت وستار، کمان پولادی ویلیام تل، نه تنها یک نشان تجاری است، بلکه یک روایت تاریخی و یک ارزش فرهنگی است. این لوگو به ما یادآور مقاومت، قهرمانی و آزادگی ملت سوئیس است که در قرون وسطی در برابر سلطنت آلمان مبارزه کرد. ساعت‌های وستار با الهام از این لوگو، سعی می‌کنند که به مشتریان خود احساس رضایت، امنیت و خوشحالی بدهند.