شناخت شخصیت افراد از روی ساعت مچی 

طبق برخی منابع ، نوع ساعتی که می‌پوشید می‌تواند جنبه‌ های شخصیتی شما را نشان دهد، مانند سطح موفقیت، قدرت، پیچیدگی، ماجراجویی یا وظیفه‌ شناسی. البته، اینها قضاوت های قطعی یا مطلق نیستند، بلکه برداشت های کلی هستند که ممکن است برای هر فردی صدق کند یا نه .


به عنوان مثال :


برخی از افراد ممکن است ساعت‌ های رولکس را با موفقیت و ثروت مرتبط بدانند، زیرا آنها شناخته‌ شده‌ ترین برند ساعت‌های لوکس و گران قیمت جهان هستند.


برخی دیگر ممکن است ساعت‌ های پاتک فیلیپ را نشانه‌ای از قدرت و نخبه بودن بدانند ، زیرا این ساعت‌ ها یکی از بهترین و محبوب‌ ترین برند های ساعت در جهان محسوب می‌شوند.


از سوی دیگر، برخی از افراد ممکن است ساعت‌ های امگا را برای سبک زندگی پرماجرا و فعال خود ترجیح دهند، زیرا این برندها به خاطر ارتباطشان با خلبانان، غواصان و جیمز باند شناخته می‌شوند.


‏و برخی از افراد ممکن است ساعت‌ های کارتیه را به دلیل پیچیدگی و ظرافت خود انتخاب کنند، زیرا این برند ها سابقه طولانی در تولید ساعت‌ های کلاسیک دارند.


افرادی که از ساعت کاسیو استفاده می کنند بیشتر منطقی، واقع بینانه و عمل گرا هستند تا احساساتی، و ایده آل گرا .


افرادی که ساعت های سیکو می پوشند از هنر، فناوری و سنت پشت ساعت قدردانی می کنند و همین طور بافرهنگ تر، پیچیده تر و آگاه تر از حد متوسط هستند .
کسانی که از ساعت های سواچ استفاده می کنند به خاطر طراحی های رنگارنگ، بازیگوش و خلاقانه سواچ ، معمولا افرادی هستند که شخصیت خود را ابراز می کنند و دوست دارند سرگرم شوند و جذاب باشند ‌.برای دریافت اطلاعات بیشتر از ساعت جالب سواچ ، این مقاله را بخوانید .


ساعت‌ های تیسوت ترکیبی از سنت و نوآوری هستند و طیف وسیعی از سبک‌ ها و ویژگی‌ های متناسب با سلیقه‌ ها و نیازهای مختلف را ارائه می‌دهند. افرادی که از ساعت های تیسوت استفاده می کنند، پیچیده، با اعتماد به نفس و موفق هستند. و همیشه به دنبال بهبود خود و محیط اطراف خود هستند.برخی ساعت چهارگوش یا مربعی می پوشند زیرا معمولا استعداد منحصر به فرد و هنری دارند و ترسی از متمایز شدن در میان جمعیت ندارند و همچنین کاربردی ،  سازمان یافته و کارآمد هستند .


افرادی که ساعت سفید استفاده می کنند نشان دهنده  مینیمالیست بودن ، ظریف و پیچیده بودنشان است. که برای سادگی، خلوص و شفافیت در زندگی خود ارزش قائلند.


افرادی که در دست راست خود ساعت می‌بندند شهودی تر و احساساتی تر ، مستقل‌تر، سرکش‌تر و ماجراجوتر از سایرین هستند .افرادی که ساعت خود را محکم می‌بندند، وقت شناس، قابل اعتمادتر و مسئولیت پذیرتر هستند ، زیرا به زمان و ضرب الاجل ها توجه می کنند.


افرادی که ساعت خود را آزاد و رها می‌بندند نسبت به سایرین آرام‌تر، راحت‌تر یا بی‌خیال‌تر با رویکردی انعطاف‌پذیرتر ، روشن‌ فکر و خود انگیخته‌ تر به زندگی هستند ‌.


افرادی که ساعت های سه موتوره را ترجیح می دهند، پیچیده، همه کاره و سازگار هستند. آنها علایق، مهارت ها و نقش های متعددی در زندگی دارند. آنها می توانند موقعیت ها و وظایف مختلف را با سهولت و کارایی انجام دهند.


برای آشنایی با ساعت‌ های سه موتوره کلیک کنید .


ساعت های سنگین اغلب با قدرت، دوام و قدرت مرتبط هستند. افرادی که ساعت های سنگین را دوست دارند جسور، قاطع و مسلط هستند. حضور پررنگ و صدای فرماندهی دارند. آنها از به عهده گرفتن مسئولیت، تصمیم گیری و رهبری دیگران نمی ترسند.


ساعت های سبک و کوچک اغلب با سادگی، ظرافت و راحتی همراه هستند. افرادی که از ساعت های سبک و کوچک استفاده می کنند، متواضع، برازنده و ظریف، صادق و مهربان هستند.


البته عوامل بسیار دیگری نیز وجود دارد که می تواند در انتخاب ساعت تأثیر بگذارد، مانند سلیقه شخصی، بودجه، عملکرد، طراحی و مناسبت. و بسیاری از انواع دیگر ساعت‌ ها وجود دارند که می‌توانند ویژگی‌های شخصیتی مختلف را منعکس کنند، مانند ساعت‌های هوشمند، ساعت‌های دیجیتال، ساعت‌های ورزشی، ساعت‌های مد روز و غیره. نکته مهم این است که ساعتی را پیدا کنید که متناسب با سبک شما باشد و شخصیت شما را بیان کند.