عینک آفتابی چیزی بیش از یک اکسسوری مد است. چون راهی برای محافظت از چشمان در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش خورشید هستند. برخی از مزایای استفاده از عینک آفتابی به شرح زیر است :


عینک آفتابی می تواند از آفتاب سوختگی چشمان جلوگیری کند. چشمان نیز مانند پوست ممکن است دچار آفتاب سوختگی شود و این می تواند باعث قرمزی، سوزش و حساسیت به نور شود. عینک‌های آفتابی که 100 درصد اشعه‌های UV را مسدود می‌کنند، می‌توانند از چشمان در برابر این آسیب محافظت کنند.


عینک آفتابی می تواند خطر ابتلا به آب مروارید و سایر بیماری های چشمی را کاهش دهد که در اثر قرار گرفتن در معرض نور UV در طول زمان ایجاد می شوند. سایر بیماری های چشمی نیز با قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش مرتبط هستند. استفاده از عینک آفتابی می تواند به پیشگیری یا به تاخیر انداختن این شرایط کمک کند.


عینک آفتابی می تواند دید و راحتی را افزایش دهد. خورشید می تواند تابش خیره کننده و روشنایی ایجاد کند که می تواند چشمان را تحت فشار قرار دهد و دید واضح را سخت کند. عینک آفتابی می تواند نور اضافی را فیلتر کرده و کنتراست و وضوح را بهبود بخشد. آنها همچنین می توانند خستگی چشم و سردردهای ناشی از  آن را کاهش دهند.
عینک آفتابی همچنین می تواند ویژگی های صورت را برجسته کند و استایل شخصی را تکمیل کند.


همانطور که می بینید، عینک آفتابی نه تنها یک لوازم جانبی جالب است، بلکه یک سرمایه گذاری هوشمندانه برای سلامت و تندرستی چشم است. بنابراین نیاز است که هر دفعه که در آفتاب بیرون می رویم عینک آفتابی مناسب  که 100% محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ارائه می دهد را فراموش نکنیم.