شرکت  SSIH در سال 1930 با ادغام شرکت های امگا و تیسوت سرچشمه گرفت. کیفیت ساعتهای سوئیسی آن زمان بالا بود ، اما فناوری جدید مانند ساعت الکتریکی همیلتون که در سال 1957 معرفی شد و ساعت بسیار دقیق تنظیم شونده بولووا در سال 1961 باعث افزایش رقابت فناوری شد.
در اواخر دهه 1970 ، SSIH به دلیل رکود اقتصادی و همچنین به دلیل وجود رقابت سنگین با ساعتهای کریستالی کوارتز ارزان قیمت آسیایی (ژاپنی) ، متحمل ضرر شد. حتی با وجود این که این مشکلات زمانی به وجود آمد که این شرکت به بزرگترین تولید کننده ساعت در سوئیس و سومین تولید کننده ساعت در جهان تبدیل شده بود. بانکهای طلبکار کنترل آنرا در سال 1981 به عهده گرفتند.


شرکت ASUAG در سال 1931 تشکیل شد ، بزرگترین تولید کننده قطعات ساعت، مجموعه ها و سنگهای ساعت در جهان بود.  همچنین در سال 1972 مجموعه ای از مارک های ساعت مچی را ادغام کرده بود. این شرکت هم به طور مشابه در سال 1982 شکست خورد.گروه سواچ

گروه سواچ در سال 1983  از دو شرکت  SSIH و ASUAG که مشکل مالی داشتند تشکیل شد. در سال 1985 توسط مدیر عامل آن زمان ، نیكلاس هایك خصوصي شد.  در سال 1986 با كمك بانك های سوئیس و كمك مالی گروهی از سرمایه گذاران خصوصی سوئیس به ویژه استفان اشمیتینی و استر گرتر نامش به SMH تغییر كرد و نهایتا در سال 1998 به سواچ تغيير نام داد .  

راه اندازی برند جدید ساعت "Swatch" در سال 1983 ، توسط مدیر ارشد آن زمان  ، ارنست تامکه و تیم مهندسین جوان وی ، با یک ظاهر طراحی جدید جسورانه مشخص شد. ساعت کوارتز برای بازده تولید و استفاده از قطعات کمتر طراحی مجدد شد. این ترکیب از بازاریابی و تخصص تولید ، سوئیس را به عنوان بازیگر اصلی در بازار ساعت مچی جهان بازگرداند.


اکنون گروه سواچ برترین گروه سازنده ساعت در دنیا است. این گروه در زمینه‌های تولید ساعت و جواهرات و تولید موتور و قطعات موتور ساعت فعال است و همچنین نقش بسزایی در زمینه سیستم‌های الکترونیکی در دنیا دارد.

مهمترین شرکت‌های وابسته :
امگا
رادو
تیسوت
سرتینا
هری وینستون
همیلتون


منبع : شنطوس