نحوه تشخیص ساعت اصل از کپی‌

ساعت‌ های لوکس و با کیفیت جزو کالاهای گران‌ قیمت هستند که توسط متخصصان، عالی ساخته شده‌اند و دارای ویژگی‌ های خاص و منحصر به فرد هستند. برخلاف آن‌ ها، ساعت‌ های تقلبی و کپی با استفاده از مواد و قطعات نامرغوب و ارزان ساخته می‌شوند که باعث کاهش کیفیت و دوام آن‌ ها می‌شود. برای تشخیص ساعت اصل از کپی، چندین روش وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در هنگام خرید یا فروش ساعت، به راحتی نمونه‌های اصل را از تقلبی تشخیص دهید. برخی از این روش‌ها عبارتند از:

۱. خرید از فروشنده معتبر : اولین و مطمئن‌ ترین راه برای خرید ساعت لوکس و اصل ، خرید از نمایندگی‌ های رسمی برند های مورد نظر یا فروشگاه‌ های معتبر است. در ایران به دلیل تحریم‌ ها، بسیاری از برند های بزرگ ساعت فاقد نمایندگی هستند و شما باید ساعت خود را چه به صورت آنلاین یا حضوری از فروشگاه‌ های قابل اطمینان خریداری کنید .

۲. صدای عقربه‌ های ساعت : یک روش ساده برای تشخیص ساعت اصل از کپی، گوش دادن به صدای تیک تاک عقربه‌ های ساعت است. در ساعت‌ های لوکس و با کلاس، حرکت موتور ، صدای قابل شنیدن تولید نمی‌ کند و صدای تیک تاک آن به سختی قابل شنیدن است. در حالی که در ساعت‌ های تقلبی، صدای تیک تاک به وضوح قابل شنیدن است .

۳. وزن ساعت : در ساخت ساعت لوکس و باکلاس ، از مواد نفیس و گرانبها استفاده مي شود كه باعث سنگين و محكم تر شدن ساعت می‌شود. در حالی که در ساعت‌ های تقلبی، از مواد ضعیف‌ تر و سبک‌ تر استفاده می‌شود . و وزن به طور محسوسی کاهش می یابد‌.

۴. قیمت ساعت : قیمت ساعت‌ های لوکس و با کلاس به مراتب بالاتر از نمونه‌ های تقلبی آن است. اگر در بازار با ساعت برندی برخورد کردید که قیمت ارائه شده آن بسیار پایین‌ تر از ارزش واقعی آن بود، به احتمال زیاد ساعت تقلبی است. قیمت بالای ساعت‌ های لوکس با دلایلی مانند استفاده از مواد نفیس، هزینه تجارت در سوئیس ، شیپینگ و حمل و نقل ، هزینه های گمرکی و واردات و هزینه راه‌اندازی برند های جهانی ساعت توجیه می‌شود ‌.
همچنین با دانستن قیمت دلاری ساعت های اصل در بازار های جهانی ، می توان حدود قیمتی از ارزش واقعی آن به دست آورد .

۵‌. شماره سریال ساعت : یک روش دیگر برای تشخیص ساعت اصل از کپی ، مقایسه شماره سریال پشت قاب ساعت با شماره سریال روی جعبه آن است. در ساعت‌ های اصل، این دو شماره با هم یکسان هستند. در حالی که در ساعت‌ های تقلبی، ممکن است شماره سریال پشت قاب حک نشده باشد یا با شماره روی جعبه مطابقت نداشته باشد .