چگونه یک برند ساعت لوکس ، به ابداع‌کنندهٔ بسیاری از تکنولوژی‌ های ساخت ساعت در جهان تبدیل شد؟سلام دوستان عزیز. در این پست قصد دارم با شما دربارهٔ معروف‌ترین و پرطرفدار‌ترین برند ساعت مچی جهان گفتگو کنم. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید رولکس چگونه شروع به کار کرد و چگونه به بزرگ‌ ترین تولیدکنندهٔ ساعت‌های لوکس مچی دنیا ، با اختلاف زیاد از جایگاه دوم،  تبدیل شد ؟!


رولکس شرکت ساعت‌ ساز سوئیسی است که سالانه تعداد زیادی ساعت مچی را با کیفیت بالا و با قیمت بالاتر تولید می‌کند. ساعت‌ های این شرکت نشانهٔ ثروت، ذوق و زیبایی هستند و در بین مشاهیر، هنرمندان، ورزشکاران و سلبریتی‌های جهان طرفداران زیادی دارند.


اما آیا می‌دانید که در ابتدا در انگلستان تاسیس شده بود؟!!


 داستان آغاز راه  


این برند در سال ۱۹۰۵ توسط دو نفر به نام‌های آلفرد دیویس و هانس ویسدورف در لندن پایه‌گذاری شد. آن‌ها با خرید موتور ساعت از سوئیس و قرار دادن آن در قاب‌های زیبا و مقاوم، ساعت‌های خود را به دیگر سازندگان و فروشندگان ساعت می‌فروختند.


در سال ۱۹۰۸ آن‌ها این نام تجاری را انتخاب کردند. این نام کوتاه، آسان و قابل تلفظ در بسیاری از زبان‌ها بود و به راحتی بر روی بدنهٔ ساعت حک می‌شد.


بعد از جنگ جهانی اول، ویسدورف تصمیم گرفت که به سوئیس نقل مکان کند و در سال ۱۹۱۹ دفتر شرکت خود را در ژنو افتتاح کرد. از آن زمان به بعد، تولید ساعت رولکس در سوئیس ادامه یافت و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و خلاقانه، محصولات منحصر به فرد و مورد تقاضای بازار را عرضه کرد.


خلاقیت‌های رولکس


این غول ساعت سازی جهان ، در طول تاریخ خود، بسیاری از نوآوری‌های مهم و تأثیرگذار در صنعت ساعت‌سازی را ابداع کرده است. در این قسمت به برخی از آن‌ها نگاهی می‌اندازیم:


- اولین ساعت ضدآب در جهان


- اولین ساعت مچی با قابلیت تغییر تاریخ


- اولین ساعت مچی ضدآب تا عمق ۱۰۰ متر- اولین ساعت مچی با قابلیت نمایش دو زمان مجزا


– اولین ساعت مچی با قابلیت تغییر اتوماتیک روز و تاریخ و . . .در انتها می توان گفت که رولکس ، یک شاهکار زیبا و یک اثر هنری فوق العاده است که با کیفیت عالی ساخته شده است .