ساعت‌ها از دیرباز با ظرافت، پیچیدگی و دقت همراه بوده و به عنوان نمادی از سبک و شخصیت شناخته می شده اند. با این حال، در سال های اخیر، روند رو به رشدی به سمت ساعت هایی که ماجراجویی و اسپرت هم هستند، دیده می شود. این تغییر‌ تا حدی به دلیل تعدادی از عوامل از جمله محبوبیت فزاینده فعالیت‌های خارج از منزل، تکامل فناوری و تمایل روز افزون به ساعت‌ هایی است که می‌توانند بیش از نشان دادن زمان به کار بیایند ‌.  ظهور فعالیت های خارج از منزل و ماندگاری :


 ساعتی که قرار است برای فعالیت در فضای باز استفاده شود، باید بتواند در مقابل عناصر مقاومت کند. این بدان معنی است که باید در برابر آب،  ضربه و گرد و غبار مقاوم باشد.

محبوبیت فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی، کمپینگ، دویدن و دوچرخه سواری در سال های اخیر افزایش یافته است. این روند منجر به تقاضا برای ساعت هایی شده است که می توانند در برابر سختی های این فعالیت ها مقاومت کنند. ساعت‌های اسپرت معمولاً ضد آب، ضد ضربه و مقاوم در برابر گرد و غبار هستند که آن‌ها را برای فعالیت‌های خارج از منزل ایده‌آل می‌کند.


پیشرفت های تکنولوژیکی :


یک ساعت اسپرت باید ویژگی هایی داشته باشد که برای فعالیت های بیرون از منزل مفید باشد. این ویژگی ها می تواند شامل قطب نما، ارتفاع سنج و GPS باشد.


پیشرفت های تکنولوژیکی نیز در توسعه ساعت های ماجراجویانه و اسپرت نقش داشته است. برای مثال، فناوری GPS در بسیاری از ساعت‌ها ادغام شده است و به کاربران امکان می‌دهد موقعیت و مسافت طی شده خود را ردیابی کنند. سایر ویژگی های پیشرفته ای که اغلب در ساعت های اسپرت یافت می شوند عبارتند از مانیتور ضربان قلب، ارتفاع سنج و قطب نما.


آرزوی تطبیق پذیری و کارکرد : 


 

مصرف کنندگان به طور فزاینده ای به دنبال ساعت هایی هستند که می توانند برای موقعیت های مختلف استفاده کنند. آنها ساعتی می خواهند که در یک جلسه هیئت مدیره شیک به نظر برسد و همچنین در پیاده روی آخر هفته عملکرد خوبی داشته باشد. ساعت های اسپرت تطبیق پذیری را ارائه می دهند که بسیاری از مصرف کنندگان به دنبال آن هستند. و می توان آنها را برای فعالیت های مختلف تطبیق داد .عوامل متعددی وجود دارد که به شیک بودن و اسپرت بودن ساعت کمک می کند. این شامل سبک نیز می شود . ساعت باید شیک نیز باشد، زیرا به احتمال زیاد به صورت روزانه از آن استفاده می شود. یعنی باید طرحی داشته باشد که هم کاربردی باشد و هم شیک. امروزه نمونه های بسیار خوبی از ساعت های ماجراجویانه و اسپرت در بازار وجود دارد. در اینجا چند مورد از محبوب ترین آنها وجود دارد :
ساعت Casio G-Shock :  


یکی از نمادین ترین ساعت های اسپرت در جهان است. به دلیل دوام و کارایی آن شناخته شده است. این ساعت توسط پرسنل نظامی، ورزشکاران و ماجراجویان در سراسر جهان استفاده شده است.ساعت  Timex Expedition : 


یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال یک ساعت اسپرت مقرون به صرفه و قابل اعتماد هستند. ضد آب، ضد ضربه و دارای قطب نما است. این ساعت یک انتخاب محبوب برای کوهنوردان و کمپینگان است.


ساعت  Suunto Core :


یک ساعت اسپرت سطح بالا است که دارای ویژگی هایی است. دارای قطب نما، ارتفاع سنج، فشارسنج و GPS است. این ساعت یک انتخاب عالی برای ورزشکاران و ماجراجویان است.


چگونه یک ساعت مچی ماجراجویانه یا اسپرت انتخاب کنیم : هنگام انتخاب یک ساعت ماجراجویی یا اسپرت، مهم است که نیازها و بودجه خود را در نظر بگیرید. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:


در مورد فعالیت هایی که از ساعت برای آنها استفاده خواهید کرد فکر کنید : 


اگر قرار است از ساعت برای دویدن استفاده کنید، به ساعتی سبک وزن و دارای نمایشگر ضربان قلب نیاز دارید. اگر قرار است از ساعت برای پیاده روی استفاده کنید، به ساعتی مقاوم در برابر آب و دارای قطب نما نیاز دارید.


از ساعت برای چه فعالیت هایی استفاده خواهید کرد؟ اگر قرار است از ساعت فقط برای پیاده روی های گاه به گاه استفاده کنید، ممکن است به ساعتی با زنگ و آلارم نیاز نداشته باشید. با این حال، اگر یک ورزشکار جدی یا ماجراجو هستید، به ساعتی نیاز خواهید داشت که ویژگی های لازم برای بهترین عملکرد را داشته باشد.


بودجه خود را در نظر بگیرید: 


قیمت ساعت های اسپرت از چند صد هزار تومان تا چند میلیون تومان متغیر است. قبل از شروع خرید برای خود بودجه تعیین کنید.

قبل از خرید ساعت را امتحان کنید: 


مطمئن شوید که ساعت برای استفاده طولانی مدت راحت است و از ظاهر آن خوشتان می آید. و از پوشیدن آن لذت می برید .
با کمی تحقیق می توانید ساعتی را بیابید که متناسب با نیاز و سبک شما باشد.ساعت های ورزشی

 ساعت های ماجراجویانه

ساعت های فضای باز

بهترین ساعت ها برای پیاده روی

 بهترین ساعت ها برای دویدن

 بهترین ساعت ها برای کمپینگ