سیکو : شرکت ژاپنی که ساعت‌هایی مانند خورشید می سازد ! !

ساعت‌های سیکو را شاید همه بشناسید. اما آیا می‌دانید که این شرکت چگونه شروع به کار کرد و چه نوآوری‌ هایی در صنعت ساعت‌ سازی داشته است؟

 در این مقاله، قصد داریم به شما تاریخچه، فعالیت‌ها و تکنولوژی‌های این شرکت را معرفی کنیم.

 تاریخچه سیکو

سال 1881 بود که یک جوان 22 ساله به نام کنیتارو هاتوری در توکیو، پایتخت ژاپن، کسب و کار خود را با فروش و تعمیر ساعت‌های مختلف آغاز کرد. او علاقه زیادی به ساعت‌سازی داشت و در سال 1892، کارخانه‌ای را تحت نام "Seikosha" (به معنای ماشین سیکو ) تأسیس کرد. این کارخانه اولین ساعت دیواری و جیبی خود را در سال‌های 1894 و 1895 به بازار عرضه کرد.

سال‌های بعد، سیکو با تولید ساعت‌های مخصوص رانندگان، هوانوردان، غواصان، فضانوردان و ورزشکاران، نام خود را در جهان پر افتخار کرد. این شرکت همچنین با ابداع تکنولوژی‌های جدید مانند Kinetic، Quartz، Mechanical و Spring Drive، پیشرو در صنعت ساعت‌سازی بود. امروزه، سیکو یک شرکت بزرگ و محبوب است که در زمینه‌های مختلف مانند ساعت مچی، ساعت دیواری، الکترونیک و ... فعال است. تکنولوژی‌ های سیکو

سیکو با داشتن دانش و مهارت بالا در طراحی و ساخت ساعت، همواره پیشگام در ابداع نوآوری‌های جدید بوده است. این شرکت اولین سازنده‌ای است که از چهار تکنولوژی مدرن ساخت ساعت بهره می‌برد. این تکنولوژی‌ها عبارتند از:

- Kinetic: این تکنولوژی با استفاده از حرکت بازو، باتري را شارژ مي كند و نيازي به تعويض باتري ندارد. این ساعت‌ها دارای دقت بالا و عمر طولاني هستند.

- Quartz: این تکنولوژی با استفاده از ارتعاش كريستال كوارتز، زمان را نشان مي دهد. این ساعت‌ها دارای دقت فوق العاده و كمترين خطا در نشان دادن زمان هستند.

- Mechanical: این تکنولوژی با استفاده از قطعات مكانيكي، زمان را نشان مي دهد. این ساعت‌ها دارای زيبائي و جذابيت خاص خود هستند و برای علاقه‌مندان به ساعت‌سازي مناسب هستند.

- Spring Drive: این تکنولوژی با تلفيق قطعات مكانيكي و الكترونيكي، زمان را نشان مي دهد. این ساعت‌ها دارای دقت بالا، حركت صاف و بي صدا و طرح های خلاقانه هستند.


سیکو ساعت هایی مانند خورشید ! ! 

خورشید یک منبع نور و گرما، یک نشانه برای محاسبه زمان و تقویم، و یک نماد از زیبائی و جذابیت است. خورشید با حرکت خود در آسمان، روز و شب، فصل‌ها و سال‌ها را مشخص می‌کند و با تابش خود، رنگ و روح به جهان می‌دهد. ساعت‌ سیکو با فناوری های مخصوص به خود که بار اول در جهان آن ها را رونمایی کرده است مانند خورشید، منبعی دارد که برای تولید انرژی از آن بهره می‌برد و نیازی به تعویض باتری ندارند ، همین طور با استفاده از تکنولوژی‌ های پیشرفته اش، زمان و تقویم را با دقت فوق العاده نشان داده و محاسبه مي کند و با استفاده از طرح‌های خلاقانه و جذاب، زیبائی خود را به نمایش می‌گذارند. پس می‌توان گفت که ساعت‌های سیکو همچون خورشید، منبع انرژی، نشانگر زمان، و زینت بخش انسان هستند.


خلاصه 

سیکو یک شرکت ژاپنی است که در زمینه ساعت‌سازی شهرت جهانی دارد. این شرکت با تاریخچه پرافتخار، فعالیت‌های گسترده و تکنولوژی‌های پیشرفته خود، یک برند محبوب و مورد اعتماد است.