ساعت      های کپیساعت‌ « های کپی‌ » ، کپی ِ ساعت‌ های لوکس یا گران‌ قیمت هستند که ظاهر و عملکرد آن ها را تقلید می‌کنند. 

برخی از مردم ساعت‌ « های کپی‌» را می‌خرند، زیرا طراحی و سبک مارک‌ های گران قیمت را می پسندند ، اما توانایی پرداخت هزینه سنگینش را ندارند. دیگران آنها را به عنوان نماد شخصیت می خرند، به این امید که دیگران را با ساعت های خود تحت تاثیر قرار دهند. 


در مورد مزایای ساعت های " های کپی‌ "، برخی از مزایای احتمالی وجود دارد که ممکن است برای برخی از خریداران جذاب باشد، مانند:


آنها بسیار ارزان‌ تر از ساعت‌ های لوکس اصلی هستند که می‌توانند در هزینه‌ های فرد صرفه‌ جویی کنند و به خریدار اجازه دهند چندین کپی از سبک‌ ها و مارک‌ های مختلف داشته باشند.


از نظر ظاهر و کارایی بسیار شبیه به ساعت های اصلی هستند که می توانند ترجیحات زیبایی شناختی و سلیقه شخصی خریدار را برآورده کنند.


آنها در دسترس تر از ساعت های اصلی هستند که یافتن آنها در برخی بازارها و یا مناطق جغرافیایی دشوار است یا کلا موجود نیست. خریدار می تواند به راحتی یک ساعت ماکت را به صورت آنلاین از وب سایت های مختلف سفارش دهد و ظرف چند روز یا چند هفته آن را دریافت کند.


در صورت فقدان ، صدمه و یا سرقت ، آنها خطر کمتری نسبت به ساعت های اصلی دارند . خریدار لازم نیست نگران از دست دادن یک سرمایه ارزشمند یا تعمیر یک ساعت ماکت باشد.


آنها چشمگیر و جذاب هستند، زیرا از نظر طراحی، سبک و کارایی شباهت زیادی به ساعت های لوکس اصلی دارند. آنها می توانند احساس اعتماد به نفس و شیک بودن را در کاربر ایجاد کنند و همچنین دیگران را که ممکن است نتوانند تفاوت بین یک ماکت و یک ساعت معتبر را تشخیص دهند تحت تأثیر قرار دهند.


 آنها متنوع و قابل تنظیم هستند، زیرا بسته به کیفیت و دقت تکرار ، در طیف گسترده ای از گزینه ها و تغییرات موجود هستند. آنها می توانند سلیقه ها و ترجیحات خریداران را برآورده سازند که می توانند رنگ ها، مواد، اندازه ها و ویژگی های مختلف را انتخاب کنند. همچنین می‌توان آن‌ها را با تغییر بند ها ، قاب‌ ها یا صفحه‌ ها تغییر داد یا شخصی‌سازی کرد تا با سبک و روحیه خریدار مطابقت داشته باشند .

 ‏

   برای تشخیص ساعت اصلی از تقلبی ، کلیک کنید : 

با این حال، برخی از خطرات مرتبط با خرید ساعت‌ های « های کپی‌ » نیز وجود دارد، مانند:


- آنها ممکن است بادوام یا قابل اعتماد نباشند، زیرا در مقایسه با مواد اصلی از مواد و هنر بدی استفاده می کنند.


- ممکن است ویژگی ها یا عملکردهای مشابه نمونه های اصلی مانند مقاومت در برابر آب، کرنوگراف یا نمایش تاریخ را نداشته باشند.


- ممکن است حقوق مالکیت معنوی یا علائم تجاری مارک های اصلی را نقض کنند که می تواند منجر به عواقب قانونی یا مصادره شود.


- آنها ممکن است گارانتی یا خدمات پس از فروش نداشته باشند که در صورت خرابی ساعت، خریدار را بدون هیچ مراجعه ای رها می کند.اینها برخی از دلایل رایجی است که چرا برخی افراد ممکن است ترجیح دهند ساعت‌ « های کپی‌ » را به جای ساعت‌ های اصلی بخرند. با این حال، این دلایل ممکن است برای همه صدق نکند، زیرا برخی از افراد ممکن است به اصالت و کیفیت بیشتر از ظاهر، قیمت و راحتی اهمیت دهند. بنابراین، خرید ساعت « های کپی‌ » یک تصمیم شخصی است که به قضاوت و معیارهای خود خریدار بستگی دارد.